30.01.2020234   Görüntülenme
DÜĞÜN DAVETLİ LİSTESİ NASIL HAZIRLANIR?

Nişanlınız ile beraber düğün misafir listenizi oluşturmak düğününüzün en önemli hazırlığı olabilir. Neden mi? Çünkü sizin için dünyada önemli her bir kişinin adını içerir. Sizce de önemli bir mesele değil mi?

Düğünler, ailenizi ve arkadaşlarınızı bir araya getirdiğiniz, hayatınızın belki de en önemli etkinliğidir. Ancak düğününüze kimleri davet edeceğinize karar vermek çok zor olabilir. Biraz sabır ve dikkatle, kısa zaman içinde düğün konuk listenizi oluşturup davetiyelerinizi dağıtabilirsiniz.

Hiç şüphesiz bir gelin ve damat için en zor görevlerden biri, düğünlerine konuk edecekleri kişilerin listesini oluşturmaktır. Çiftler, her bir aile üyesini, arkadaşını, meslektaşını, kayınpederinin eski iş arkadaşını, yandaki komşuyu veya kurs eğitmenini düğünlerine davet etmek isteyebilir, fakat davet listesi oluştururken hep unutulan bazı kişiler olur.

Bir liste oluşturmak inanılmaz zor görünebilir. İşte size yardımcı olabilecek bazı ipuçları…

Konuk listenizi en düzenli ve etkili şekilde oluşturmanın yolu, düğününüze davet edeceğiniz ve davetiye göndereceğiniz kişileri kategorilere ayırıp listelemektir.

Yakın Aile:

Anne ve babalarınız, büyükanne ve büyükbabalarınız, kardeşleriniz ve onların eşleri ve çocukları ile başlayın. Ardından, düzenli olarak gördüğünüz teyzelerinizi, halalarınızı, amcalarınızı ve kuzenlerinizi ekleyin.

Yakın Arkadaşlar

Bunlar sürekli görüştüğünüz, konuştuğunuz ve hayatınızda önemli olan kişilerdir. En yakın arkadaşlarınızla başlayın ve onları listeye ekleyin; sonra, düzenli olarak gördüğünüz veya konuştuğunuz veya hayatınızda önemli olan arkadaşları düşünün. Bunlar okul arkadaşlarınız, komşular.

İş Arkadaşları

İş arkadaşlarınız, müşterileriniz, danışmanlarınız veya meslek hayatınızda yer alan ve profesyonel anlamda sizin için önemli olan diğer kişiler.

Önemli Diğer Kişiler

Hayatınızda önemli olan ve çocukluk, okul-üniversite, spor organizasyonları veya hayatınızdaki anlamlı olan diğer herhangi bir gruptan arkadaşlar içerebilir.

Siz ve müstakbel eşiniz ayrı ayrı kendi davet listelerinizi oluşturup en sonunda tüm isimleri tek bir liste halinde getirebilirsiniz. Eşler, önemli kişiler ve çocuklar da dahil olmak üzere her bir kategori ile ilişkili kişi sayısını ve bunlar hakkında ekstra notlar alın.

Gerekirse, son dakikada ekstra davetiye ihtiyacından kurtulmak için anne ve babanızdan da bir liste hazırlamasını isteyin.

Copyright © 2021 Mart Davetiye Tüm hakları saklıdır.